skip to Main Content

«ВТБ Банк» не зміг оскаржити постанову САП про закриття справи Дзензерського, але подав апеляцію

Солом’янський районний суд м. Києва відмовив у задоволенні скарги представника ПАТ «ВТБ Банк» на постанову прокурора антикорупційної прокуратури про закриття кримінального провадження стосовно нардепа від «Народного фронту» Дениса Дзензерського.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 20 вересня.

На рішення суду вже подано апеляцію. 3 жовтня Київський апеляційний суд провів авторозподіл справи, але дата першого засідання ще невідома.

Представник банку вважає, що постанова є необґрунтованою, провадження закрито на підставі неналежних і недопустимих доказів. Він посилається на висновки Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) і вважає, що в діях народного депутата Дзензерського є склад злочину, передбаченого ст. 366-1 ККУ. А саме, маючи фінансові зобов’язання перед ПАТ «ВТБ Банк», що виникли на підставі судових рішень, які набули законної сили, він не повідомив про такі зобов’язання у деклараціях за 2015 – 2016 роки. На його думку, доказів достатньо для повідомлення Дзензерському про підозру.

Прокурор САП зазначив, що після повернення генеральним прокурором подання про надання згоди на притягнення Дзензерського до кримінальної відповідальності була проведена перевірка.

НАЗК встановлено, що Дзензерський не відобразив у декларації, в розділі «Фінансові зобов’язання», відомості про фінансові зобов’язання перед ПАТ «ВТБ Банк», ПАТ «Банк Кредит Дніпро», ПАТ «БТА БАНК» на суму понад 4 млрд грн, що є недостовірними відомостями, чим не дотримав вимоги п. 9 ч. 1 ст. 46 закону «Про запобігання корупції.»

Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, підтвердив позицію захисту Дзензерського, що сума боргу, яка підлягає стягненню з поручителя, згідно умов договору поруки, на підставі рішення суду, що набуло законної сили, не може розглядатись в якості фінансового зобов’язання.

Кримінальне провадження стосовно Дзензерського зареєстроване НАБУ в січні 2017 року на підставі заяви «ВТБ Банку». У заяві йшлося про недекларування фінансових зобов’язань за договорами поруки. В подальшому, представник банку додатково повідомив про недекларування доходів від володіння корпоративними правами, в тому числі, і ПАТ «МНПК «ВЕСТА.» Аналогічні заяви отримані детективами від громадських організацій.

У ході розслідування встановлено відсутність даних про Дзензерського акціонера як у депозитарних установах, так і у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

18.04.2018 постановою детектива НАБУ призначена економічна експертиза для встановлення вартості майнових прав на об’єкти права інтелектуальної власності, зазначених деклараціях. Дана експертиза не була проведена, оскільки експерту не надані всі документи, необхідні для її проведення.

«ВТБ Банк» посилався на відсутність цієї експертизи. Але суд вирішив, що у цій справі вона не має доказового значення.

Також представник банку вказував, що висновки науковців (Інституту Корецького), якими керувався прокурор при закритті справи, не є джерелом доказів у кримінальному провадженні, оскільки не є висновком спеціаліста або експерта.

Однак суд погодився, що висновок Інституту Корецького має всі ознаки письмового доказу. Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» порука не згадується як фінансове зобов’язання. На думку суду, у висновки НАЗК та Інституту Корецького не суперечать один одному.

24 липня прокурор САП Валентин Мусіяка провадження щодо Дзензерського закрив.

НАБУ висловило обурення, заявивши, що тлумачити законодавство має право лише Конституційний Суд, а не окремі науковці чи інститути. Бюро пообіцяло оскаржити рішення прокурора.

«ВТБ Банк» належить однойменному російському банку, головним акціонером якого з часткою 75,5% є уряд РФ.

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top