skip to Main Content

Депутат Київради відправить вас на Батьківщину

Саме так чинний депутат Київради від партії ВО «Батьківщина» Михайло Ковальчук погрожував іноземцям під час власноруч влаштованої провокації, жертви якої отримали удари в потилицю та купу образливих коментарів. Тоді, в 2013-му році, він підсилав свою дружину знайомитись з вірменами, грузинами та ізраїльтянами, а коли ті проявляли симпатію, підключалась «кавалерія» націоналістів, в числі котрих був його близький товариш з ВО «Свобода» Петро Кузик.

До речі, саме з Петром Кузиком у 2016-му році вони збили поліцейського, а його дружина, Ольга Ковальчук, у 2018-му році брала участь в погромі ринку біля метро Лісова, але про все по порядку.

Михайло Ковальчук – колишній помічник народного депутата України 7-го скликання Едуарда Леонова ( №23 у списку ВО «Свобода»), довірена особа Юлії Володимирівни Тимошенко на президентських виборах 2019-го року, улітку 2019-го під егідою ВО «Батьківщина» балотувався до Верхової Ради України від 216 виборчого округу (частина Дарницького та Дніпровського районів м. Києва) – програв перегони, не набравши навіть 3%, хоча його партія взяла 8% на тому ж окрузі.

У 2020-му році Михайло Ковальчук знову пішов на вибори від територіального виборчого округу №2 з виборів депутатів Київської міської ради (Дарницький район м. Києва), але, що цікаво, зміг стати депутатом Київради лише завдяки висуванню від єдиного багатомандатного виборчого округу (далі – ЄБВО) та відмові однопартійців від мандату, набравши 894 голоси. Це свідчить про сторонню вказівку керівництву партії, адже до єдиного списку долучають лише тих, кого хочуть на 100% провести до годівнички. Наприклад, поплічник мера Дмитро Білоцерковець зміг стати депутатом Київради за схожою схемою: він набрав лише 684 голоси, але пройшов завдяки балотуванню по єдиному списку партії УДАР.

Таким чином, кандидат, що висувається від ЄБВО, може не встановлювати свої агітаційні палатки та не проводити зустрічі з виборцями. Михайло Ковальчук дійшов до таких висновків не відразу, адже коли його обличчя почало майоріти на білбордах у Дарницькому районі, йому пригадали антисемітські випади та розпал міжнаціональної ворожнечі.

2 грудня 2020 року Об’єднана єврейська община України (далі – ОЄОУ) направила звернення до керівника «Батьківщини» Юлії Тимошенко. У своєму листі вони зазначили, що під час чіплянь до іноземців Михайло Ковальчук погрожував зламати руку ізраїльтянину. Також Ковальчук розміщував антисемітські дописи у нині забороненій соціальній мережі «ВКонтакте». Серед них, недійсна цитата, начебто, Тараса Шевченка: «А ні жидів, а ні кацапів, а ні попів не має бути в нашій країні…»

Відповідь на звернення ОЄОУ не надійшла. Це може бути пов’язаним з похибкою у роботі «Укрпошти», або небажанням Юлії Тимошенко підіймати пил довкола дивної кадрової політики «Батьківщини».

Повертаючись до історії зі збитим поліцейським на Житомирській трасі, слід пригадати, що ймовірний водій, Михайло Ковальчук, навіть не зупинився, аби допомогти правоохоронцю дістатись до лікарні, а сам автомобіль, BMW 735i з номерним знаком AA2020MO, зареєстрований на його друга з ВО «Свобода» Петра Кузика. Майбутній обранець прокоментував дану ситуацію наступним чином: «Офіційно заявляю: хто би що не писав, я поліцейського навіть пальцем не зачепив! І якщо поліцейський також порядна людина, він підтвердить мої слова!»

Опісля скандальних історій з чіплянням до іноземців та наїзду на службовця, Михайло Ковальчук продовжив шлях скандального громадського діяча. У 2018 році він разом зі своєю дружиною взяв участь у сутичці на базарі, що розташований біля ст. метро Лісова. Історія закінчилась тим, що агресивні молодики потрощили ятку підприємця з Кавказу, який образив ветерана АТО. Під час наступних годин поліцейські ідентифікували та затримали 34-х учасників погрому, але не подружжя Ковальчуків. Зауважимо, що на той момент іногородній продавець знаходився під слідством.

Дивним чином поліція не реагує на безчинства Ковальчука: навіть коли страждають самі копи.

Побиття поліцейських не рідкість для акцій, організованих Ковальчуком.

До свого обрання в якості депутата Київради Михайло Ковальчук організовував проплачені акції проти забудовників-конкурентів Влади Молчанової із «Stolitsa Group». Допомагали йому озброєні побратими з «Охоронна Агенція Січ», яка зареєстрована на членів сім’ї Ковальчука: 33% – власність чоловіка, 67% – власність дружини. Офіційна реєстрація допомогла Ковальчуку озброїти своїх тітушок задля подальшого залякування підприємців.

Як зазначає активіст Ігор Громов, у Києві дедалі частіше відбуваються проплачені акції, на яких «противники забудов», прикриваючись інтересами громади, вдаються до шантажу бізнесменів. За інформацією пана Ігоря, у 2018-му році Михайло Ковальчук вимагав 100 тисяч доларів у забудовника на Ревуцького, 40. У зазначеній сумі йому відмовили і задовольнили запит лише частково: відкупились за 40 тисяч баксів.

У тому ж 2018 році до Шевченківського управління поліції м. Києва надійшло 3 заяви щодо причетності Ковальчука до вбивства охоронця Вадима Радченка. Як пишуть ЗМІ, інцидент стався 29 січня на вулиці Лагерна, 46/48 у приміщенні національної лотереї. Внаслідок стрільби було вбито одну людину. Ще один чоловік отримав поранення. Найближчим часом поліція знайшла вбивцю – уродженця Вінниччини, що раніше мав проблеми з правопорядком. До того ж, він працював у приватній охоронній фірмі Михайла Ковальчука.

На форумі ОРД зазначають, що організатором даного вбивства є ніхто інший, як Михайло Ковальчук, але через покровительство забудовників Влади Молчанової та Сергія Коровченка вбивцю відпустили під домашній арешт, пістолет, як доказ, зник, а самого Ковальчука ніхто навіть не допитував по факту заяв про вчинення правопорушення.

Важливо звернути уваги на те, що Юлія Тимошенко є близьким партнером Влади Молчанової. Саме це могло посприяти інтеграції Ковальчука у партійний список ВО «Батьківщина». Наприклад, у центрі Києва, на вулиці Архітектора Городецького, 4, функціонує «Центр захисту киян за ініціативою Юлії Тимошенко та Влади Молчанової». Також Молчанова була довіреною особою Тимошенко на президентських виборах 2019-го року. Наразі у ЗМІ шириться все більше новин про зносини цих впливових жінок в плані хаотичної забудови Києва.

Якщо ми переглянемо декларацію Михайла Ковальчука за 2020 і 2021 роки, то дізнаємось, що йому належать 2 квартири і одна чудо-кімната, котрою він користується з 2005 року при тому, що вона належить Київській міській раді. Також йому належать 3 автівки, одна з яких – це той самий BMW 735i, що фігурує в наїзді на поліцейського. В фінансовому плані Михайло Ковальчук зміг, невідомо як, заощадити 84 тис. доларів, а дружина, Оксана Ковальчук, 117 тис. доларів. Де саме перебувають зазначені активи, декларант не вказав, зате ми знаємо, що його 1 гривня знаходиться в «ПриватБанк».

Наразі Інформаційне агентство «Спеціальні Кореспонденти» очікує відповідь на запит від 15 липня до начальника ГУНП в місті Києві Андрія Крищенка стосовно наїзду на поліцейського у 2015 році, вчинене Михайлом Ковальчуком. Також готується звернення до Київської міської ради з приводу квартири, яку міська влада надає Михайлу Ковальчуку для проживання з 2005 року.

Нагадаємо, Дмитро Білоцерковець хоче повернути в КП «Київблагоустрій» його колишнього керівника Івана Кліпу, котрий в роки своєї каденції займався здирництвом та рекетом.

Джерело: Спеціальні кореспонденти

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top