skip to Main Content

ЕКСМІНІСТР ЕКОНОМІКИ АБРОМАВИЧУС ТА ДЕПУТАТ КИЇВРАДИ ЧОРНІЙ САБОТУЮТЬ БУДІВНИЦТВО ШКОЛИ НА ОБОЛОНІ

Історія створення новітньої школи на території житлового масиву Оболонь на проспекті Героїв Сталінграда, 10-В сягає у 2005 рік, коли за вказаною адресою почались будівельні роботи, а в об’єкта з’явився свій паспорт.

У 2015 році міська влада вирішила всерйоз взятися за завершення проекту й 6 березня відповідним розпорядженням КМДА було визначено замовника у вигляді Оболонської РДА і покладено обов’язки на КП «Київське Інвестиційне Агентство» (далі – «КІА»): розробити та надати техніко-економічні показники, погодити передпроектні пропозиції  з департаментами КМДА та провести інвестиційний конкурс.

3 жовтня 2017 року «КІА» офіційно повідомило  про те, що у найближчі місяці відбудеться конкурс з пошуку інвестора для побудови приватної середньої школи на Оболонській набережній за адресою проспект Героїв Сталінграда, 10-В. Тобто КМДА оголосила повторний інвестиційний конкурс і підвищила вартість проекту на 21% – до 169,4 мільйона гривень. Таким чином зросла і компенсація «КІА» від інвестора. Після повторного конкурсу вона склала 1 мільйон 690 тисяч гривень.

Перемогла в інвестиційному конкурсі фірма колишнього міністра економіки та екскерівника Укроборонпрому Айвараса Абромавичуса ТОВ “АР ОСВІТА”, а Богдан Чорній як заступник керівника КП “Київське інвестиційне агентство” його супроводжував.

Сьогодні як і чотири роки тому за цією адресою знаходиться пустир, який огороджений парканом і жодного натяку на школу взагалі немає. За сценарієм сумнозвісного будівництва “Еліта-центр” на території вирито, а пізніше за словами місцевих мешканців, зарито котлован, лежать деякі будівельні матеріали.

Будь-які будівельні активні роботи не проводяться, а лише створюється ілюзія їх проведення наявністю трактора на території і десятка старих бетонних плит.  Робітників на об’єкті немає. Лише поодинокий охоронець із собакою нагадують про будь-яку присутність.

Але це не завадило Чорнію піаритись перед виборами фактично на пустирі, де не проводились жодні будівельні роботи ні минулої осені, ні сьогодні. 5 жовтня 2020 року на його фейсбук-сторінці з’явилось агітаційне повідомлення з обіцянкою, що навесні 2021-го року школу нарешті почнуть будувати, та не це головне. ЧОРНІЙ ЗАЗНАЧИВ, ЩО ІНВЕСТОРОМ БУДЕ ВКЛАДЕНО 350 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ. Це означає, що і сам Чорній ймовірно отримає подвійну компенсацію порівняно з попередньою вартістю проекту. Також невідомо звідки в Чорнія взялась така неймовірна цифра. Це більш схоже на штучне затягування проекту з метою отримання більшої особистої економічної вигоди, а ніж на бажання побудувати обіцяну ще в 2005 році громаді школу.

Але, Богдану Чорнію це не заважає вихвалятись цим “успішним” проектом, а також проектом щодо дитячого садочка за адресою Попова, 7, по території якого до сих пір бігають щурі, безхатьки, наркомани та алкоголіки замість нового обіцяного Чорнієм садочка для дітей.

Чи банальна жадібність депутата стає перепоною будівництву школи, чи можливо змова вказаних осіб, у яких свої плани на цей ласий шмат землі в Києві чи щось інше, доведеться розбиратись правоохоронним органам та київській владі. А киян по старій добрій традиції продовжують годувати пустими обіцянками.

Нагадаємо, що у депутата Київради від Оболоні Богдана Чорнія статки в 10 разів перевищують дохід, а машина за 30 тисяч доларів перебуває у власності його тестя, тому він не вказав її ціну в декларації.

Джерело: Спеціальні кореспонденти

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top