skip to Main Content

КЕРІВНИК ОФІСУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ АНДРІЙ БОГДАН БОЇТЬСЯ ПИТАНЬ ВІД СТОРОННІХ ЖУРНАЛІСТІВ

30 липня 2019 року в приміщенні Адміністрації президента України відбувся брифінг Керівника Офісу президента України Андрія Богдана.

Варто розпочати з повної некомпетентності прес-служби президента України Володимира Зеленського, які навіть не знають що таке брифінг і як його правильно організовувати.

Не зайвим буде звернутись до Вікіпедії, яка дає роз’яснення поняття що таке брифінг.

Брифінг (англ. briefing) — короткий публічний виступ, на якому учасники певних подій або заходів надають інформацію про поточний перебіг справ, позиції сторін, повідомляють раніше невідомі деталі та відповідають на питання журналістів.

Підготовка до брифінгу для ЗМІ

Підготовка до брифінгу триває 1-3 дні. За цей час до ЗМІ надсилається інформація щодо його проведення у формі прес-релізу із зазначенням теми та основних аспектів, які мають бути висвітлені.

Ось тут і почались “косяки” прес-служби Офісу президента України.

Прес-реліз про брифінг не містив основної теми, яку мав висвітлити Керівник Офісу президента України.

Особливості проведення брифінгу

Проведення брифінгу має свої особливості. Стислість викладу теми передбачає наявність продуманого тексту і вміння швидко та чітко реагувати та відповідати на будь-які питання. Брифінг триває не більше 30 хвилин. З них перші 10 хвилин відводяться на представлення присутніх офіційних осіб та ознайомлення зі своєю позицією. Решта часу присвячується відповідям на бліц-питання, які задають співробітники ЗМІ. Брифінг — це не діалог, це короткі запитання і такі ж короткі, але повні інформаційні відповіді.

За словами прес-секретаря президента України Юлії Мендель у брифінгу виявили бажання взяти участь 120 журналістів.

Виступ голови Офісу президента України тривав більше відведених для нього 10 хвилин, а питань вдалось поставити лише декілька від усіх 120 журналістів і то ставили зарані погоджені журналісти, оскільки запрошували поставити питання навіть тих, хто не підіймав руку, а ті хто піднімали руку не мали змоги поставити своє питання. Під час свого виступу він демонстрував документи, показував в телефоні сайт Міністерства юстиції України і затягував час свого виступу.

Загальна тривалість брифінгу була близько 21 хвилини. Під час закінчення брифінгу журналісти висловили масово невдоволення тим, що так мало питань вдалось поставити. Відразу після закінчення виступу голова Офісу президента України швидко покинув у супроводі охорони залу і не захотів відповідати на запитання інших журналістів.

На відео нижче прес-секретар президента України Юлія Мендель на самому початку відео запевнила, що дали можливість поставити всім запитання, що є відвертою маніпуляцією і брехнею. На питання журналіста “Судового репортера” “чому так мало було поставлено питань?” вона зазначила “чому мало? Брифінг це брифінг. Ми дивимось по часу. Він тривав 25 хвилин”.  І наостанок додала, що вона була в Лондоні у всіх інституціях уряду і там відбираються з усіх журналістів десь 20 чоловік через пріоритетність, через важливість, а всіх інших не пускають.

Тому, якщо незалежних журналістів наступного разу взагалі не пускатимуть в Офіс президента України на публічні заходи, то знайте, що ви для них не важливі, і не в пріоритеті, а в них в пріоритеті “свої” ЗМІ, які матимуть безперебійний доступ до всіх заходів.

Ось така вона “демократія” в розумінні Офісу президента України та відкритість, публічність.

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top