skip to Main Content

Кар’єрі голови КСУ Тупицького сприяв одіозний суддя часів Януковича – ЗМІ

Голова Конституційного суду Олександр Тупицький зобов’язаний своїм кар’єрним просуванням колишньому голові Вищого господарського суду Віктору Татькову.

Про це йдеться в матеріалі «Бабеля».

Так, ще з початку 90-х років, працюючи в судах нижчих інстанцій був добре знайомий з Віктором Януковичем, тодішнім главою Донецької облдержадміністрації і, можливо, навіть був його кумом.

Після обрання Януковича в 2010 році президентом, Татьков очолив Вищий госпсуд. У грудні того ж року Татьков став членом Вищої ради юстиції (ВРЮ), який, серед іншого, рекомендує президенту кандидатів в судді.

Як говориться в матеріалі, нинішній глава КСУ Тупицький познайомився з Татькова в Донецьку, коли працював головою Куйбишевського суду Донецька. Колишній співробітник адміністрації президента Януковича розповів «Бабелю», що після перемоги останнього на виборах президента, Татьков повинен був «підтягнути до судових органів інших« надійних »людей». Одним з них був Тупицький. Восени 2010-го він, не маючи досвіду роботи в господарському праві, став суддею Донецького апеляційного госпсуду.

Уже в кінці 2011 року, після обрання Татькова в ВРЮ, Тупицький став суддею, а потім головою Львівського апеляційного госпсуду. Там розглядали суперечки з чотирьох областей: Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Тернопільської. Представляючи Тупицького і двох інших суддів з Донецька, Татьков хвалив їх за професіоналізм і анонсував, що «донецький» Тупицький «зніме напругу» в новому львівському колективі.

Вже після цього, в лютому 2012 року Тупицького призначили главою Дніпропетровського апеляційного госпсуду на місце ще одного протеже Татькова – Ігоря Темкіжева, який переїхав до Києва. На новій посаді Тупицький займався справами з Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

Уже в травні 2013 року Тупицького, без необхідного досвіду, призначили суддею Конституційного суду. У минулому близький до АП Януковича джерело «Бабеля» розповів, що і цим своїм призначенням Тупицький зобов’язаний Татькову. Більш того, за інформацією «Бабеля», Янукович обіцяв, що з часом Тупицький очолить Конституційний суд, але євромайдан зламав ці плани.

8 жовтня 2016 року   ГПУ повідомила про підозру у вчиненні злочинів суддям Вищого господарського суду   Україна Артуру Ємельянову і Віктору Татькову, які в 2011-2014 роках займали посади голови і заступника голови суду.

Судді підозрюються в скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 статті 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 2 статті 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) Кримінального кодексу України. Крім того, колишньому голові госпсуду інкримінують пособництво і винесення неправосудних рішень, майнові та корупційні злочини, створення і керівництво злочинною організацією, отриманні хабара і відмивання коштів.

4 листопада того ж року адвокат Татькова повідомив слідчим, що його клієнт виїхав за кордон на лікування. У зв’язку з цим ГПУ не зверталася до суду з клопотанням про обрання йому запобіжного заходу, проте незабаром його оголосили в розшук.

У вересні 2016 року постановою Верховної Ради Татьков був звільнений з посади судді Вищого госпсуду України. Протягом 2017-2018 років він оскаржив постанову в апеляції і касації, обидві судові інстанції відмовили у перегляді. 30 листопада 2018 року Касаційний адмінсуд в складі Верховного суду України задовольнила позовні вимоги Татькова до Верховної Ради і визнав незаконною постанову про його звільнення. У вересні 2019 року   Вища рада правосуддя знову звільнив Татькова.

Нагадаємо, Держбюро розслідувань напередодні викликало на допит главу Конституційного суду України Олександра Тупицького. Слідчими ДБР   розслідується ряд кримінальних проваджень, в яких слідчим шляхом перевіряється Глава Конституційного Суду України до скоєння злочинів у складі злочинної організації.

27 жовтня Конституційний   суд прийняв рішення   за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи – За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив повноважень НАЗК.

Джерело: zn.ua

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top