skip to Main Content

НАБУ не може вручити повістки восьми суддям ОАСК, оскільки вони пішли у відпустку

В суді запевняють, що виклик суддів під час перебування у відпустках є порушенням конституційного права громадян на відпочинок.

Окружний адміністративний суд Києва не може передати восьми своїм суддям повістки на допити в Національне антикорупційне бюро, тому що всі вони одночасно пішли у відпустки.

Як повідомила пресслужба суду, 20 липня НАБУ передало повістки про виклики на допити голови суду Павла Вовка, його заступника Євгена Аблова, суддю-спікера ОАСК Богдана Саніна і суддів Ігоря Качури, Олексія Огурцова, Ігоря Погрібніченка, Віктора Шулежка, Володимира Келеберди.

Але в суді запевняють, що здійснення викликів суддів під час перебування в чергових відпустках є порушенням конституційного права громадян на відпочинок.

“З метою попередження можливих спекуляцій з цього приводу, вважаємо за необхідне повідомити, що передати порядку зазначеним особам не видається можливим, у зв’язку з перебуванням останніх планових щорічних відпустках згідно із затвердженим графіком відпусток”, – йдеться в повідомленні пресслужби суду.

Голові ОАСК Павлу Вовку і ще чотирьом людям 17 липня НАБУ оголосило підозри у створенні злочинної організації і захопленні влади. Підозри грунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка, частину яких було опубліковано в 2019 році. У будівлі суду  того ж дня відбулися обшуки.

У липні минулого року Генпрокуратура спільно з НАБУ провела ряд слідчих дій в Окружному адміністративному суді Києва.  

У ході торішніх обшуків в ОАСК були виявлені записи, що свідчать про втручання суду в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На них людина з голосом, схожим на голос Вовка, дає вказівки адвокатам і суддям, як «вирішувати питання» з ВККС.

Джерело: https://zn.ua/ukr/UKRAINE/nabu-ne-mozhe-vruchiti-povistki-vosmi-suddjam-oask-oskilki-voni-pishli-u-vidpustku.html

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top