skip to Main Content

НАЗК ВИЯВИЛО ПОРУШЕННЯ НА ДЕРЖАВНОМУ ФАРМАЦЕВТИЧНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

На засіданні 20 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції ухвалило рішення про внесення припису про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону Михайлу Півнюку, тимчасово виконуючому обов’язки директора державного виробничо-торгового підприємства «Волиньфармпостач».

Під час позапланової перевірки спеціалізованого фармацевтичного підприємства Національне агентство встановило порушення вимог частини п’ятої статті 62 та частини першої статті 64 Закону України «Про запобігання корупції» у зв’язку з відсутністю в структурі ДВТП «Волиньфармпостач» посади Уповноваженого з антикорупційної діяльності.

Обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) ДВТП «Волиньфармпостач» становить понад 157 мільйонів гривень, а у структурі працює 336 осіб. Тож, відповідно до критеріїв, визначених законодавством, це державне підприємство  зобов’язане затвердити антикорупційну програму та призначити особу, відповідальну за реалізацію антикорупційної програми.

Крім цього, виявлено порушення пункту 2 підрозділу 2 розділу ІІІ Типової антикорупційної програми внаслідок визначення корупційними ризиками корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень: прийняття пропозицій, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою, порушення працівниками вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів тощо.

Згідно з Типовою антикорупційною програмою корупційним ризиком є обґрунтована ймовірність настання події корупційного чи пов’язаного з корупцією правопорушення або порушення вимог антикорупційної програми. Отже, корупційний ризик – це не безпосередньо корупційне правопорушення чи правопорушення, пов’язане з корупцією, а те, що, зазвичай, відбувається (або може відбутися) перед корупційним правопорушенням чи правопорушенням, пов’язаним з корупцією.

Обов’язковим до виконання приписом Національне агентство вимагає усунути порушення вимог законодавства. За невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top