skip to Main Content

Пожежа на Дмитрівській, 66: як місто втратило 42 мільйона гривень інвестицій за один вечір

Аби запобігти «чорному четвергу», в Богдана Чорнія було 6 років, але тепер, після пожежі, подальша доля сучасного дитсадка має умовний характер.

Об’єкт, що розташований на вулиці Дмитрівська, 66, належить до комунальної форми власності та внесений у перелік проектів КП «Київське інвестиційне агентство»  (далі – КП «КІА»). На його місці збираються побудувати заклад для дошкільнят, що зазначено у розпорядженні КМДА від 18 березня 2020 року.

Вчора, 30 червня, у закинутій споруді зайнялось полум’я і очікувана інвестиційна хвиля розвіялась, так і не діставшись берегів Шевченківського району. Зазначимо, що будинок-привид на Дмитрівський вже спалахував у 2018 році. Відтак, це означає зниження інвестиційної привабливості проекту, тобто 42, 4 мільйонів гривень матеріальних втрат для міста, без урахування оплати догляду за будинком, який перетворився у притон. Тож проаналізуємо проектну документацію об’єкту детальніше, аби зрозуміти, що саме втратили жителі столиці через недбалість заступника голови КП «КІА», депутата Київради від Оболоні, Богдана Чорнія.

Якщо розібратися в хронології подій більш предметно, то виявиться, що будівництво нового садочку на Дмитрівській, 66 місці було заплановано не в 2020 році, а в 2015. Про це йде мова у розпорядженні КМДА № 850 від 2 вересня 2015 року: затвердити перелік обєктів, які потребують залучення інвестицій (будівництво дошкільного навчального закладу на вул. Дмитрівській, 66 у Шевченківському районі) та визначити КП «КІА» замовником підготовчих робіт і реалізації проекту.

Зауважимо, що пояснювальна записка до даного розпорядження містить пункти, котрі не заохочують інтереси громади, а саме пункт 7: «Проект розпорядження громадського обговорення не потребує». До того ж в пункті 1 вказано, що метою проекту є встановлення достатнього рівня забезпечення мешканців місцями у навчальних закладах. То чому б не провести обопільну зустріч міської влади з громадою і не розповісти про новацію у їх районі? Бо дитячий садок планують зробити приватним – інакше б КМДА субсидіювала проект зі свого бюджету.

Опісля 5 років зволікань та бездіяльності, в КМДА вирішили реанімувати проект побудови дитсадку на Дмитрівській. Не треба забувати й чисельну кількість містян, яка протягом 2015-2020 рр. безупинно зростала – за даними Головного управління статистики у м. Києві, це 66 тисяч нових мешканців Києва, які створюють сім’ї і потребують вільних місць у садочках.  Про неофіційну статистику можемо лише здогадуватись…

Отже, саме у 2020 році в суспільстві почали активно підіймати тему недоступності навчання у дитсадках Києва. Від багатьох проблем, які міська влада намагалась замовчати (хаотична забудова без додаткової соціальної інфраструктури, відсутність достатньої кількості вихователів, старі приміщення дитсадків) довелось відбиватись у ЗМІ.

В одному з інтерв’ю, директор Департаменту освіти і науки КМДА, Олена Фіданян, розповіла, що кваліфіковані спеціалісти не хочуть працювати за спеціальністю, бо професія вихователя неприваблива через низький соціальний статус. Крім публічного приниження своїх підопічних, Олена Фіданян вдалась до маніпуляцій цифрами і констатувала, що дефіцит вільних місць у закладах дошкільної освіти присутній лише у 3-х районах Києва. Цікаво, що зазначений замір проводився у січні 2020 року, коли ажіотаж на вступ до дитсадків ще навіть не розпочався. Загалом же лейтмотив матеріалу наступний: навіщо будувати нові дитсадки, якщо можна вдатись до оптимізації? І ви самі можете упевнитись в наративі чиновниці, якщо прочитаєте прикінцеві абзаци статті, в котрих пані Фіданян порівнює українські дитсадки з європейськими.

А навіщо будувати житлові будинки, якщо у Китаї деякі люди сплять у капсулах? Зверніть увагу, що, як в судженнях Олени Фіданян, так і в нашому, головне слово – деякі. А більшість батьків не може обійтись без дитсадку, бо вони в цей час заробляють гроші на утримання своїх дітей.

Підбиваючи підсумки, хочемо ще раз звернути вашу увагу на відношення комунальних підприємств до платників податків. В той час, коли ми спонсоруємо КП «КІА», вони забувають про свої проекти на 6 років, а коли об’єкт залучення інвестицій перетворюється у притон і на ньому зчиняється пожежа, Богдан Чорній згортає наміри та кладе край усім попереднім напрацюванням.

І виникає питання: чи потрібно було стільки часу чекати пожежі? Чи потрібно нам таке інвестиційне агентство, котре знецінює нерухомість міста?

Нагадаємо, після пожежі в будівлі на вулиці Попова, 7 Богдан Чорній зняв цей об’єкт з переліку інвестиційно привабливих. Таким чином, заступник голови КП «КІА» та депутат Київради визнав свій провал стосовно залучення інвестицій у будівництво закладу для дошкільнят на Куренівці.

Джерело: Спеціальні кореспонденти

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top