skip to Main Content

ПРАЦІВНИКУ ПОЛІЦІЇ БРОВАРСЬКОГО ВП ГУНП, ЗАТРИМАНОМУ ЗА ОТРИМАННЯ ХАБАРА, СУД НЕ ПРОДОВЖИВ ДОМАШНІЙ АРЕШТ

Досудовим розслідуванням встановлено, що працівник поліції, будучи згідно наказу начальника Головного управління Національної поліції в Київській області Ценова Д.М. №330 о/с від 23.06.2018 призначеним на посаду оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Броварського ВП ГУНП в Київській області, та маючи спеціальне звання «лейтенант поліції» та є працівником правоохоронного органу, у зв`язку з чим є службовою особою згідно з п. 1 примітки до ст. 364 КК України є службовою особою.

Так, 24 вересня 2019 року поліціянт, разом з оперуповноваженим відділу кримінальної поліції Броварського ВП ГУНП в Київській області, близько 14 год. 00 хв. перебуваючи неподалік магазину «Варус», що за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Гагаріна, 16, підійшли до сторонньої особи. Вони представилися працівниками поліції та запропонували останньому пройти поверхневу перевірку, на що останній погодився та виклав речі з кишені. Вказані працівники поліції виявили у нього поліетиленовий пакет з наркотичною речовиною та вказали проїхати з ними до Броварського ВП ГУНП в Київській області для проведення обшуку.

В цей же час, у працівників поліції, виник злочинний умисел, спрямований на отримання у затриманого неправомірної вигоди для себе за уникнення останнім кримінальної відповідальності за незаконне зберігання наркотичного засобу.

Реалізуючи свій злочинний умисел, оперуповноважені відділу кримінальної поліції Броварського ВП ГУНП в Київській області , використовуючи своє службове становище, переслідуючи корисливі мотиви, з метою особистого незаконного збагачення, зловживаючи своїм службовим становищем, продовжуючи свої злочинні наміри, від’їхали разом з затриманим у напрямку бульвару Незалежності в м. Бровари, на майданчику для паркування автомобілів повідомили, що він може уникнути кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення шляхом не складання ними відповідних процесуальних документів та не виклику слідчо-оперативної групи, у разі передачі їм неправомірної вигоди в сумі 20 000 грн.

Затриманий, розуміючи, що він може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за незаконне зберігання наркотичної речовини, погодився на незаконну вимогу оперуповноважених відділу поліції, та повідомив останнім, що у нього при собі є лише 4500 грн. грн., які може надати. Після чого передав працівникам поліції неправомірну вигоду в сумі 4500 грн. Працівники поліції вказали про необхідність надання іншої частини суми грошових коштів, у зв`язку з чим, приблизно 24.09.2019 о 18 год. 34 хв. затриманий у присутності одного з поліціянтів з власної банківської карти за допомогою банкомату Приват Банк за адресою: м. Бровари, бульвар Незалежості, 12, зняв готівкові кошти у сумі 2800 грн., які відразу передав йому.

У подальшому, один з працівників поліції незаконно вилучив у затриманого паспорт громадянина України на його ім`я № НОМЕР_1, ідентифікаційний код №  НОМЕР_2 та повідомив, що поверне їх в обмін на грошові кошти в сумі 13000 грн., які в подальшому необхідно надати о 13 год. 00 хв. 25.09.2019.

У подальшому, під час зустрічі, оперуповноважені відділу кримінальної поліції Броварського ВП ГУНП в Київській області , 25 вересня 2019 року близько 19 год. 20 хв. перебуваючи за місцем проживання особи, у якої вимагали хабар, отримали на вимогу від останнього, який діяв під контролем правоохоронних органів, неправомірну вигоду у сумі 13200 гривень.

Після чого, працівників поліції 25.09.2019 о 19 годині 20 хвилин було затримано в порядку ст. 208 КПК України, та в ході особистого обшуку одного з працівників виявлено та вилучено грошові кошти у сумі 13200 грн.

21.01.2020 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва Колдіна О.О., розглянувши клопотання прокурора прокуратури Київської області Беспалова О.С. про продовження тримання особи під домашнім арештом відносно підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, у кримінальному провадженні № 42019110000000298 від 25.09.2019 р., ухвалив відмовити у задоволенні клопотання прокурора прокуратури Київської області Беспалова О.С. про продовження тримання особи під домашнім арештом відносно підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, працівнику поліції у кримінальному провадженні № 42019110000000298 від 25.09.2019 р.

Джерело: Єдиний держаний реєстр судових рішень

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top