skip to Main Content

Прокурор, який перейшов до незаконно створеної прокуратури Республіки Крим відповість у суді за держзраду

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно прокурора відділу незаконно створеної прокуратури Республіки Крим за фактом державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

За даними слідства, працівник прокуратури АР Крим після окупації півострова в 2014 році перейшов на службу до незаконно створеної прокуратури Республіки Крим, надаючи допомогу іноземній державі в проведенні підривної діяльності на шкоду суверенітету та територіальній цілісності України. Своїми діями він сприяв становленню окупаційної влади РФ шляхом безпосередньої участі в роботі незаконно створених органів прокуратури на півострові.

Крім того, нехтуючи положеннями Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, прокурор брав безпосередню участь в реалізації політики держави-окупанта, яка спрямована на переслідування проукраїнського населення півострова. Розуміючи, що на території АР Крим діють норми виключно національного законодавства України, правоохоронець під час кримінального переслідування проукраїнських учасників мітингу біля будівлі парламенту АР Крим 26 лютого 2014 року незаконно застосовував кримінальне та кримінально-процесуальне законодавство РФ. Прокурор підтримував державне обвинувачення на перших судових засіданнях з розгляду обвинувального акту щодо одного з керівників Меджлісу кримськотатарського народу, якого було незаконно засуджено до 8 років позбавлення волі.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: https://www.gp.gov.ua/ua/regions_news_detail?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=271114

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top