skip to Main Content

Розпочато кримінальне провадження за фактами перевищення службових повноважень співробітниками Кропивницького СІЗО

Прокуратурою Кіровоградської області проведено перевірку заяв двох осіб, які тримаються під вартою у Кропивницькому слідчому ізоляторі, щодо спричинення їм тілесних ушкоджень. За її результатами 5 травня 2020 року розпочато кримінальне провадження за фактом перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу (ч. 2 ст. 365 КК України).

За словами заявників, після поміщення їх до СІЗО 27 та 28 квітня невідомі співробітники установи у формі без розпізнавальних знаків та в масках неодноразово наносили їм тілесні ушкодження. Ці дії начебто чинилися для того, щоб добитися визнання вини у злочинах, які їм інкримінують – розбій (ч.4 ст. 187 КК України) та незаконне позбавлення волі або викрадення людини (ч.2 ст. 146 КК України). Крім того, таким чином намагалися встановити місцезнаходження коштів, які вони здобули злочинним шляхом.

Під час медичного огляду в ув’язнених виявлені численні гематоми тулубу та нижніх кінцівок.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Миколаєві.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: https://www.gp.gov.ua/ua/news?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=272362

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top