skip to Main Content

Скандальний депутат: партієць УДАРу наносить удар партії та меру

Напевно, всі ви чули про Дмитра Білоцерковця, який спробував себе в будь-яких можливих іпостасях – від лідера молодіжного руху до депутата Верховної Ради України та Київради. Але де б він не з’являвся, усюди лишав по собі корупційний слід, про який і піде мова у нашому матеріалі.

У власності Дмитра Білоцерковця знаходяться 5 домоволодінь, 2 квартири та 5 земельних ділянок загальної площею 875 квадратних метрів. Слід зауважити, що всі перелічені об’єкти нерухомості дістались йому з 2018 по 2020 роки.

Те саме можна сказати і про вибір машини, на якій Білоцерковець їздить на роботу, адже дійсно важко визначитись між Toyota Corolla (2008), Toyota Corolla (2014), Acura MDX (2016), Hyuindai Sonata (2016). На даний час сумарна коштовність автомобілів Дмитра становить близько 2 мільйона гривень, якщо купляти моделі к/в (б/у). До того ж, журналісти-розслідувачі часто помічали його на новенькому Range Rover за 4,8 мільйонів гривень, який він не вніс у декларацію.

При цьому станом на 2016 рік Дмитро Білоцерковець задекларував 398 одиниць криптовалюти Bitcoin, а його заробітна плата складає 6232 гривень на місяць.

Не будемо приховувати, Дмитро Білоцерковець заслуговує і на повагу, бо він дуже сильно любить свою маму. Таким чином, згідно розслідуванню журналістів, ще за часи роботи Білоцерковця радником Кличка, його матір, Жанна Білоцерковець, стала власницею елітних квартир загальною вартістю 36 мільйонів гривень. Уточнимо, що тоді її син тільки переїхав з окупованого Криму і навіть теоретично не міг дозволи собі такі витрати. Можливо, далась в знаки його «боротьба» з МАФами, яка закінчувалась посиленням корупції.

Журналісти вказують на те, що у 2014-2016 рр. Білоцерковець створив ОПГ чисельністю понад 150 чоловік, завдяки яким штурмував ятки, залякуючи підприємців. Як стверджують очевидці подій, відкуп коштував 20 тис. гривень, але навіть у разі покори кіоски повертали у вигляді металобрухту. В цілому ж вартість демонтажу 8-ми тисяч МАФів за вказаний період часу коштувала міському бюджету 70 мільйонів гривень. З кожної такої точки Білоцерковець отримував пеню.

В 2015 році  підприємці звинуватили Білоцерковця в побитті своїх колег у Деснянському районі м. Києва. Зі слів прес-офісу Об’єднаних підприємців, на нічний штурм кіосків за адресою пр-т. Маяковського, 17 приїхали декілька джипів, мікроавтобус та 2 легкові автівки. Серед них були озброєні бійці батальйону «Айдар». У той же час Білоцерковець особисто слідкував за побиттям людей, зверхньо споглядаючи на жертв. Потім він почав волати на підприємців наступне: «Тільки спробуйте ще раз зайти до нас у кабінети! Тільки спробуйте перекрити Хрещатик… Зараз ми сила – ви ніхто… Ми вас «замочимо»! Також один з бізнесменів зазначив, що після побиття до нього в лікарню приїхали ті самі агресори та почали примушувати переписати 2 джипа на  «братство АТО».

Цей випадок не залишився без уваги спільноти малих підприємців. У 2016 році терпінню бізнесменів поклали край і вони відкритим листом звернулись до тодішнього президента, Петра Порошенка. У зверненні до глави держави вони просили звернути увагу на рейдерські захоплення легальних торгівельних точок Білоцерковцем і його «військом в кількості близько 150 чоловік». Також вони прохали усунути Білоцерковця з усіх відомств КМДА та зупинити свавілля корумпованих комунальних підприємств. Чи вплинув цей документ на звільнення корумпованого керівника КП «Київблагоустрій» Івана Кліпи – невідомо, але з того часу вплив Білоцерковця на розміщення і функціонування яток пішов на спад. До речі, наразі Дмитро хоче повернути Івана Кліпу на стару посаду – контролювати малий бізнес у Києві.

У 2019 році на Дмитра Білоцерковця було відкрито кримінальну справу за фактом недостовірного декларування доходів за 2016-2017 рр. На той момент він не вніс у декларацію об’єкти нерухомості вартістю 3,8 мільйонів гривень. 15 жовтня 2019 року Білоцерковцю повідомили про підозру за ст. 366-1 Кримінального кодексу. Наразі обвинувальний акт спрямований до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті справи.

В травні 2021 року до офісу КП «Київблагоустрій» навідались службовці СБУ і Київської прокуратури. Вони шукали докази корупції у комунальному підприємстві, а також матеріали, що доведуть причетність Дмитра Білоцерковця до корупційної схеми з розміщення МАФів.

На сьогодні  Дмитро Білоцерковець ще активно займається лобіюванням забудови столиці та «рішаловом», у стінах Київради, між інвесторами – забудовниками  та міською владою. Зокрема це стосується Оболонського району, де Київрадою було прийнято багато скандальних детальних планів території для забудови.  А також не залишає спроб очолити та поставити свою людину контролювати корупційні схеми з розміщення МАФів. Але на сьогодні для Білоцерківця настали важкі часи та багато конкурентів, а також довіра мера до нього з кожним днем зменшується.

Джерело: Спеціальні кореспонденти

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top