skip to Main Content

Суд підтвердив 13 років ув’язнення для Януковича за держзраду

Верховний Суд 6 грудня залишив чинним вирок для колишнього президента України Віктора Януковича, яким його заочно засудили до 13 років ув’язнення за державну зраду.

Суд вирішив не змінювати вирок для експрезидента, розглянувши скарги сторони захисту. Раніше 6 грудня адвокат Януковича Віталій Сердюк розповів, що експрезидент спробував відкликати своїх адвокатів, які йому надала держава. Проте Верховний Суд і тут відмовив.

Тоді йшлося про відсторонення адвокатів Віталія Сердюка, Ігоря Федоренка, Андріану Фозекош, Богдана Біленка, Олександра Горошинського та Олександра Байдіка від участі у справі про втрату Криму.

Відтак Сердюк резюмував, що Янукович відкликав адвокатів від участі у цій справі та доручає сконцентруватися на роботі у міжнародних інституціях, у тому числі щодо ЄСПЛ, а також на справах, пов’язаних із подіями на Майдані.

Нагадаємо, після втечі Януковича у 2014 році з країни правоохоронці відкрили проти нього до 10 кримінальних проваджень. Янукович фігурує у справах про незаконне заволодіння резиденціями «Межигір’я» та «Сухолуччя», фальсифікацію результатів голосувань за «диктаторські закони», злочини проти майданівців, численні тяжкі економічні злочини та хабар, замаскований під винагороду за авторські книжки тощо.

24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва визнав Януковича винним за статтею «Державна зрада» та заочно засудив його до 13 років в’язниці. Також суддя оголосив, що сторона обвинувачення довела: Янукович сприяв Росії у веденні агресивної війни проти України.

 

Джерело: Суд підтвердив 13 років ув’язнення для Януковича за держзраду

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top