skip to Main Content

Суд відправив у в’язницю двох податківців, які хотіли хабар комп’ютерами

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 7 грудня.

Історія трапилась ще у 2015 році. До підприємця начебто прийшов податківець і попросив безплатно комп’ютерної техніки на 100 тисяч гривень. Коли той відмовив, то податкова влаштувала йому перевірку і нарахувала 253 тис. грн штрафу. Підприємець звернувся в СБУ і далі спілкування з податківцями фіксувалося. На одній із зустрічей йому озвучили суму – 65 тисяч гривень. Податківець приніс рахунок на поставку комп’ютерної техніки на таку суму і сказав оплатити. Після сплати податкова зменшила розмір штрафу до 3 тис. грн.

На лаві підсудних опинились начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у м.Чернівці і начальник відділу контрольно-перевірочної роботи цього ж управління.

У 2017 році суд начальника управління виправдав, а начальника відділу за зловживання службовим становищем засудив до 8500 грн штрафу і 2 років позбавлення волі умовно. Але через кілька місяців апеляція скасувала цей вирок через неповне фіксування судового процесу.

У червні 2020 суд визнав обох експодатківців винними, але не у хабарництві, а у зловживанні службовим становищем і призначив по 1 року позбавлення волі і штрафу 8500 грн.

Суд змінив кваліфікацію, оскільки не переконався, що податківці діяли в своїх особистих інтересах чи в інтересах близьких їм осіб. Суд повірив, що обвинувачені мали намір покращити технічне забезпечення свого управління, тобто діяли в інтересах юридичної особи, а не у своїх особистих. Тобтозловживаючи владою та своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для управління ДПІ у м.Чернівці у вигляді комп’ютерної техніки.

Однак апеляційний суд з цим не погодився. В обвинувачених не було повноважень щодо офіційної закупівлі комп’ютерної техніки і відсутні законні підстави для зарахування такої техніки на баланс установи для подальшого її використання співробітниками.

Із матеріалів НСРД вбачалося, що мова йшла саме про передачу коштів, а не про купівлю комп’ютерної техніки. Але податківці використали завуальовану форму одержання неправомірної вигоди – використання банківського рахунку підприємства для переказу свідком туди коштів – предмета неправомірної вигоди, який був призначений для обвинувачених.

Суд призначив обом по 5 років в’язниці з конфіскацією майна за винятком житла. Чоловіків арештували в залі суду. До цього вони утримувалися під вартою 5 років тому протягом близько двох тижнів після обрання їм запобіжних заходів. Цей строк їм буде враховано у відбуття покарання як один день за два.

Один із суддів Чернівецького апеляційного суду Кифлюк висловив окрему думку, що дії начальника управління все ж варто було кваліфікувати як зловживання службовим становищем і у зв’язку з закінченням строків притягнення до відповідальності звільнити від покарання. А проти другого обвинуваченого взагалі закрити справу через відсутність доказів.

Один із засуджених працює заступником начальника Чернівецької ДПІ – начальником відділу з надання адміністративних послуг платникам податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску ГУ ДПС у Чернівецькій області.

Джерело: argumentua.com

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top