skip to Main Content

ЧИ ПОРУШУЄ АРМА ВИМОГИ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ?

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, як відповідальна особа за арештовані активи, має проконтролювати законність передання значної кількості нерухомості в сфері автомобільного бізнесу в управління, зокрема, прослідкувати наявність попередньо отриманого потенційним управителем майна – ТОВ “ЖК “ВОЗДВИЖЕНКА” дозволу в Антимонопольному комітеті на концентрацію.

Згідно з Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 07 квітня 2020 року накладено арешт на майно ряду юридичних осіб, яке в подальшому було передано Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі – АРМА) для вирішення питання з його подальшим управлінням.

15.05.2020 року АРМА оголосило конкурсний відбір управителя на 126 об’єктів нерухомого майна та корпоративні права, перелік яких визначено вищевказаною Ухвалою суду.

Посилання на конкурс:

https://arma.gov.ua/asset_management/view/poshuk-upravitelya-126-obektiv-neruhomosti-na-teritorii-ukraini-ta-korporativni-prava)

За інформацією від наближених до керівництва правоохоронних органів джерел конкурс оголошено під конкретного переможця – ТОВ «ЖК» Воздвиженка», яке до того ж вже має негативний досвід управління аналогічними об’єктами.

За інформацією з офіційного сайту АРМА в даний момент ТОВ «ЖК» Воздвиженка» управляє 111 об’єктами нерухомості та корпоративними правами ТОВ “ЛЕГАЛПЛЕЙС”. Всі об’єкти були арештовані та передані в управління згідно ухвал слідчого судді Голосіївського районного суду міста Києва від 20.04.2018, від 24.04.2018, від 04.10.2018, від 16.10.2018 у справі № 752/19045/17.

Всі об’єкти, якими управляє ТОВ «ЖК «Воздвиженка», а також 126 об’єктів на які оголошено конкурс, перебувають у власності суб’єктів господарювання, що працюють в сфері автомобільного бізнесу.

 

Якщо в результаті конкурсу ТОВ «ЖК «Воздвиженка» отримає в управління додатково ще 126 об’єктів нерухомості та корпоративні права, то одних руках буде сконцентровано близько 250 об’єктів нерухомості в одній сфері господарювання, що є кроком в напрямку монополізації.

Відповідно до Законів України «Про захист економічної конкуренції»«Про Антимонопольний комітет України»  розроблено Положення про порядок подання заяв до Антимонопольного комітету України про попереднє отримання дозволу на концентрацію суб’єктів господарювання, з метою запобігання монополізації товарних ринків, зловживанню монопольним (домінуючим) становищем, обмеженню конкуренції, що затверджене розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19.02.2002 року № 33-р. Згідно цього Положення органи АМКУ здійснюють державний контроль за концентрацією суб’єктів господарювання.

В Положенні встановлено, що концентрацією є одержання в управління активів (майна), отримання однією юридичною чи фізичною особою можливості впливати на реалізацію прав, що випливають з володіння чи управління (користування) частками (акціями, паями), активами (майном) іншої юридичної особи.

Концентрація бізнесу, що перевищує законодавчо встановлені норми, без отримання дозволу органів Комітету є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції і тягне за собою відповідальність, встановлену законодавством України.

Враховуючи загальну кількість потенційних активів, що можуть перейти в управління управителю – ТОВ «ЖК «Воздвиженка», АРМА, як відповідальна особа за арештовані активи має проконтролювати законність передання нерухомості в управління, зокрема, прослідкувати наявність попередньо отриманого потенційним управителем дозволу в Антимонопольному комітеті на концентрацію. А в разі відсутності такого дозволу, не допустити до управління 126 об’єктами нерухомого майна ТОВ «ЖК «Воздвиженка» для унеможливлення монополізації ринку автомобільного бізнесу.

 

 

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top