skip to Main Content

Тупицький поскаржився Разумкову і Зеленському на Управління держохорони

Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький звернувся до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова і президента Володимира Зеленського зі скаргою на Управління державної охорони.

Тупицького усунули з посади наприкінці минулого року

Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький написав лист голові Верховної Ради Дмитрові Разумкову, у якому поскаржився на Управління державної охорони, співробітники якого не пускають його в будівлю КСУ. Лист від 27 січня опублікувала пресслужба КС України.

Голова КСУ заявив, що його не пускали у приміщення суду 30 грудня 2020 року, 19–22-го і 25–27 січня 2021 року. Він зазначив, що на роботу також не пускали суддів КСУ Олександра Касмініна і Володимира Мойсика та їхні службові автомобілі. Працівники УДО пояснювали це “проведенням заходів” за вказівкою керівництва.

Тупицький розповів, що всі входи суду перекривали співробітники УДО і “невідомі особи в камуфляжній формі, які були без розпізнавальних знаків і не говорили, хто вони”. За його підрахунками, із 19-го до 21 січня на території суду було 70 таких людей.

За словами усуненого голови КС, до цього залучили спецпідрозділ УДО “Булат”, який використовують для нейтралізації особливо небезпечних злочинців. Тупицький зазначив, що працівники УДО не показували документів із підставами для заборони йому проходити у КС, тільки посилалися на указ президента про його усунення.

21 січня лист з аналогічними скаргами він надіслав президенту України Володимирові Зеленському.

У КСУ 19 січня заявили, що співробітники Управління держохорони не пускають Тупицького в будівлю суду. У КСУ зазначали, що хоч його й усунено з посади судді Конституційного Суду, але він має керувати судом. Тупицький звернувся зі скаргою до генпрокурорки України Ірини Венедіктової, оскільки “його ні фактично, ні юридично не повідомляли про підозру у кримінальних правопорушеннях”. 20 січня Тупицького знову не пустили на роботу. За його словами, його не звільнили з посади офіційно і якщо він не прийде на роботу, йому зарахують прогул. Він звернувся до Окружного адміністративного суду Києва.

Тупицького підозрюють у підкупі свідка і введенні в оману суду через свідомо неправдивий показ свідка. 28 грудня 2020 року він мав з’явитися в Офіс генпрокурора України для вручення підозри. Як розповіли в Офісі генпрокурора, Тупицький повідомив, що не може прибути за сімейними обставинами, але не надав документів про поважність причин неявки. Повідомлення про підозру Тупицькому надіслали поштою. У Держбюро зазначили, що він одержав повідомлення про підозру, хоч і заперечує це.

Журналісти програми “Схеми” (спільний проєкт “Радіо Свобода” і “UA:Перший”) повідомляли, що Тупицький фігурує у провадженні щодо ексголови Вищого господарського суду Віктора Татькова, якого підозрюють у заволодінні активами Зуєвського енергомеханічного заводу. Раніше журналісти повідомляли, що Тупицький брав тіньову участь у приватизації цього заводу.

28 грудня Офіс генерального прокурора надіслав президенту України Володимирові Зеленському клопотання про усунення Тупицького з посади судді КС строком на два місяці, а 29 грудня глава держави підписав відповідний указ.

30 грудня КСУ опублікував заяву, у якій підкреслив, що не усуватиме Тупицького з посади, незважаючи на указ Зеленського. У КСУ заявили, що указ Зеленського не відповідає Конституції, оскільки вона не дає президенту права усувати суддів КСУ. До того ж Конституція взагалі не передбачає можливості усунення судді КСУ з посади, вважають у суді.

Представник президента у КСУ Федір Веніславський вважає, що президент має право усунути Тупицького. Він говорив, що такі повноваження глави держави передбачено Кримінальним процесуальним кодексом.

Джерело: Тупицький поскаржився Разумкову і Зеленському на Управління держохорони

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top