skip to Main Content

У США запідозрили Коломойського в створенні злочинної мережі

У Канцлерському суді штату Делавер (США) прийняли ряд рішень за позовом проти підприємців Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Їх разом з партнерами запідозрили в створенні «злочинної мережі» і заволодінні активами на суму понад 674 млн доларів.

Про це повідомляється в матеріалі tZE Inform.

Йдеться про спір, який ініціювали в травні представники ПриватБанку, який раніше перебував у власності фігурантів позову.

Правоохоронці США отримали право доставляти Коломойського та інших фігурантів справи для їх участі в засіданнях на процесі.

Згідно з процедурою розгляду, на кожне засідання буде по черзі призначатися новий суддя, а рішення буде прийматися в рамках судової колегії учасників. Відтепер ніяка юридична процедура не може зупинити розгляд, або вивести з-під розгляду когось до остаточного рішення суду.

Поряд з Коломойським і Боголюбовим шахрайство приписують ще трьом «агентам» злочинної схеми – Мордехаю Корфу (Mordechai Korf), Хаїму Шохету (Chaim Schochet) і Уріель Цві Лаберу (Uriel Tzvi Laber), а також 20 компаніям, зареєстрованим в штаті Делавер.

Відзначається, що розглянувши і вивчивши додаткові матеріали, що надійшли на розгляд суду, беручи до уваги істотну вагу і суспільну значимість розгляду, суд прийняв рішення про подальший розгляд справи виключно за процедурою акту «Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act».

Була встановлена ​​первинна черговість розгляду питань і призначений провідний суддя на чергове засідання суду.

23 жовтня стало відомо про перший арешт у справі. 20 жовтня по запиту Канцлерського суду штату Делавер міністерством юстиції США в Вашингтоні затриманий і доставлений до суду для надання свідчень фігурант справи RF02. Перед засіданням йому оголошено тридцятиденний превентивний арешт.

21 липня 2019 року суд визнав обґрунтованим факт наявності неправомірного впливу на учасників судового розгляду, що фактично призвело до зміни суті судового розгляду. Відтепер це вже не суд про порушення в господарсько-фінансовій сфері, це судовий розгляд справ про створення «злочинної асоціації» і її членів.

Це, перш за все, має принципову особливість, що дозволяє залучати відповідні органи юстиції до виконання функцій розшуку, доставки на судове засідання, арешту активів та інше, до винесення спільного рішення суду, в рамках незакінченою судової процедури.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів.

Джерело: https://zik.ua/news/2019/10/29/u_ssha_zapidozryly_kolomoyskogo_v_stvorenni_zlochynnoi_merezhi_oligarha_1678945

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top