skip to Main Content

В.о. глави Верховного Суду України міг привласнити 30 млн гривень при ліквідації суду, — НАБУ

Національне антикорупційне бюро України розслідує кримінальне провадження за фактом можливого привласнення виконувачем обов’язки глави Верховного суду України 29,3 млн гривень.

Про це йдеться в матеріалах суду.

Справу за статтями 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання) і 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу спочатку розслідувало ДБР, проте пізніше її було передано в НАБУ.

Кримінальне провадження було відкрито за заявою в.о. голови Верховного Суду.

Як слідує із заяви в.о. голови Верховного Суду та інших матеріалів кримінального провадження, підставою для звернення до правоохоронних органів стали ті обставини, що згідно з висновком внутрішнього аудиту Верховного Суду в.о. голови Верховного Суду України з особистих причин і через персональну незгоду з законодавчо прийнятим на той момент рішенням про ліквідацію Верховного Суду України, як юридичної особи, перешкоджає процедурі ліквідації, яке виявлялося, зокрема, в не передачі до Верховного Суду за вищевказаними нормами майна, яке через неналежні умови зберігання псується і існують ризики його розкрадання через відсутність контролю, обліку та інвентаризації.

Крім того, заявник повідомив, що близько 70 автомобілів Верховного Суду України, що перебували у віданні ДП “Автобаза Верховного Суду України” знаходяться у дворі суду без номерних коштів, ключів і технічних паспортів, в результаті чого майно, вартістю 13 млн. гривень псується без належного догляду.

З матеріалів внутрішнього аудиту слід, що посадові особи Верховного Суду України та ДП “Автобаза Верховного Суду України”, попри відсутність виділених коштів на забезпечення транспортних перевезень, списують витрати як власні витрати підприємства, тобто безпідставно і протиправно використовують кошти, які виділялися на ліквідацію підприємства та Верховного Суду України для здійснення транспортних перевезень, що могло завдати шкоди в розмірі 2 973 717 гривень.

Термін слідства продовжили до 5 червня.

На той момент в.о. голови Верховного Суду України був Василь Гуменюк.

Як повідомляли Українськi Новини, справу про можливу незаконну ліквідацію Верховного Суду України закрили.

КС розглянув матеріали про конституційність ліквідації Верховного суду України і перейшов до не обмеженої за часом закритої частини роботи.

У лютому 2020 року Конституційний Суд визнав неконституційним введення конкурсу для суддів Верховного Суду України на посади в новий Верховний Суд.

Джерело: В.о. глави Верховного Суду України міг привласнити 30 млн гривень при ліквідації суду, — НАБУ

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top