skip to Main Content

ВАКС визначив заставу обвинуваченому судді з Черкас

Суд визначив запобіжний захід у вигляді 21 тисячі гривень застави судді апеляційного суду Черкаської області Віталію Пономаренку, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує у зловживанні впливом.

Таке рішення 30 червня ухвалила колегія суддів Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, на засіданні 2 червня ВАКС визнав причини неявки обвинуваченого судді Пономаренка та його адвокатів неповажними. Тоді ж судді підняли питання перед Кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури Київської області і Кіровоградської області про дисциплінарну відповідальність адвокатів, а на самого суддю наклали 4204 грн грошового стягнення.

Після чого прокурор САП подав клопотання про застосування до Пономаренка запобіжний захід у вигляді заставу. Судді документ задовольнили частково, визначивши заставою 21020 грн.

Раніше 24 вересня Придніпровський райсуд Черкас передав до ВАКС справу судді. 30 вересня матеріали справи надійшли до суду, 2 жовтня ВАКС призначив підготовче засідання на 21 жовтня.

Як встановили детективи НАБУ, вказані кошти суддя нібито отримав за вплив на суддів одного з районних судів тієї ж області для прийняття ними певних рішень у справах про адміністративні правопорушення. Суддю викрито влітку 2018 року одразу після одержання ним всієї суми обумовлених коштів.

На сьогодні обвинувальний акт за ч.2 ст.369-2 КК України (зловживання впливом) скеровано до Придніпровського районного суду міста Черкаси для розгляду по суті.

Джерело: https://www.slovoidilo.ua/2020/07/06/novyna/pravo/vaks-vyznachyv-zastavu-obvynuvachenomu-suddi-cherkas

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top