skip to Main Content

З компанією Гладковського судитимуться через мільйонні борги

Госпсуд Дніпропетровської області в рамках справи про банкрутство ПрАТ «Автомобільна Компанія «Богдан Моторс»» прийняв до розгляду вимоги ряду кредиторів. Серед них «Укрексімбанк», позов поданий на 164 млрд гривень, компанія «Саревін Інвестментс ЛТД» (235 млрд гривень), ВАТ «ЗНВКІФ «Бриз»», від імені якого діє ТОВ «КУА» Фьюжн Капітал Партнерс»» (385,8 млн гривень), ТОВ «Автомобільна Група «Богдан»» (349, 8 млн гривень).

Крім того, «Міжнародний інвестиційний банк» подав заяву з вимогами на 6 млн доларів і 11,9 млн гривень, пише «Finbalance».

Провадження у справі про банкрутство ЗАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» було відкрито рішенням суду від 23 грудня 2020 року. Згідно з судовими матеріалами, ініціатор цієї процедури – ТОВ «Фінансова компанія «Фінворк»».

ПрАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» входить в корпорацію «Богдан» Олега Гладковського.

У листопаді 2020 року Госпсуд Дніпропетровської області визнав банкрутом пов’язане з корпорацією «Богдан» ТОВ «Мегатерм» (раніше називалося ТОВ «Мега Авто Логістик»). Ініціатор процедури банкрутства – ТОВ «Хюндай Мотор Україна» (теж пов’язано з «Богданом»).

ТОВ «Мегатерм» – один з поручителів за борговими зобов’язаннями корпорації «Богдан» перед «Укрексімбанком» на 1,3 млрд гривень.

У жовтні 2020 року Господарський суд Дніпропетровської області в рамках справи про банкрутство ТОВ «Мегатерм» визнав вимоги ряду кредиторів, серед них «Укрексімбанку» – на 1,27 млрд гривень (забезпечені заставою), АТ «Міжнародний інвестиційний банк» – на 105,9 млн гривень (4 черга), а також вимоги ще групи компаній, пов’язаних з корпорацією «Богдан», зокрема, ЗАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс»» – 234,1 млн гривень (4 черга), дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №2» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» – 1,86 млн гривень (4 черга), ТОВ «Хюндай Мотор Україна» – на 11,2 млн гривень (4 черга), ТОВ «Автомобільна Група «Богдан»- 17,1 млн гривень (4 черга), ТОВ «Богдан-Індустрія» – 12,5 млн гривень (4 черга).

В кінці 2019 року Госпсуд Києва відкрив провадження за позовом заступника генпрокурора (в інтересах Кабміну і «Укрексімбанку») до ЗАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» про визнання недійсним договору від 21 червня 2018 року про реструктуризацію зобов’язань відповідача перед «Укрексімбанком».

Згідно з судовими матеріалами, угода передбачала заміну старих боргових зобов’язань (за кредитними договорами та облігаціями 2005-2009 років) на нові зобов’язання в розмірі 1,3 млрд гривень і їх погашення до 25 грудня 2031 року.

Реструктуризація боргів корпорації «Богдан» була проведена за часів попереднього голови правління «Укрексімбанку» – Олександра Гриценко.

У грудні 2020 року Вищий антикорупційний суд України не змінив запобіжний захід екс-першому заступнику секретаря РНБО Олегу Гладковському, якого підозрюють у розкраданні на оборонці.

У жовтні 2019 року Гладковського затримали при спробі покинути Україну. Його підозрюють у тому, що він на посаді у РНБО лобіював оборонний контракт для своєї компанії «Богдан Моторс». Вищий антикорупційний суд заарештував його з можливістю виходу під заставу, через кілька днів заставу внесли, і Гладковський вийшов на свободу.

Джерело: З компанією Гладковського судитимуться через мільйонні борги

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top