skip to Main Content

Заробив мільйони доларів: колишній ректор допомагав “здавати” іспити студентам-медикам (фото)

Правоохоронці викрили шахрайську схему, яку в Київській області організував колишній ректор одного з медичних вузів, “допомагаючи студентам скласти іспит “КРОК”.

Про це повідомляє поліція Київської області.

“Студенти-медики зверталися з відповідним проханням до організатора вказаної схеми, який займав адміністративні посади у вишах і мав широке коло знайомств із посадовими особами МОЗ України та державної організації “Центр тестування”, – йдеться в повідомленні.

За плату від 3 тисяч доларів він продавав успішну здачу іспиту та отримання сертифіката. Отримавши “заявку клієнта”, організатор через свої особисті контакти із викладачами та студентами, котрі успішно навчалися чи навчаються у навчальних закладах медичного спрямування, пропонував їм за 500 доларів США скласти іспит замість клієнта. Організатор шахрайської схеми разом з двома співучасниками отримували оригінали паспортів “клієнтів”, вносили до них зміни: переклеювали в паспорти фотокартки осіб, які складали іспит замість них.

“Виявлено понад 60 випадків неправомірного отримання сертифікатів про успішне складання іспитів за вказаною шахрайською схемою. Щорічний прибуток від такої діяльності становив близько 2 млн доларів”, – йдеться в повідомленні.

Під час проведення санкціонованих обшуків за місцями проживання шахраїв та місцями проведення іспитів правоохоронці виявили та вилучили екзаменаційні роботи підставних “студентів”, документацію щодо проведення іспитів, паспорти громадян України, з очевидними ознаками підробки, засоби зв’язку, які використовувались зловмисниками, грошові кошти, бланки сертифікатів успішного складення іспиту.

За даними фактами триває досудове розслідування, відкрите за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство), ч. 2 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про оголошення підозри учасникам шахрайської схеми.

Нагадаємо, що нещодавно Спеціальні кореспонденти повідомляли, що Офіс президента України та МОЗ “кинули” іноземних студентів – країна на порозі міжнародного скандалу

Джерело: Заробив мільйони доларів: колишній ректор допомагав “здавати” іспити студентам-медикам (фото)

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top