skip to Main Content

Затримання головного ката “Ізоляції”: що він робив у Києві та як знущався з людей у тюрмі — подробиці

У Києві схопили головного ката серед бойовиків — Дениса Куліковського, більш відомого як “Палич”. Він заправляв тортурами у секретній донецькій в’язниці “Ізоляція”, яку бранці називали справжнім пеклом. Там б’ють людей електричним струмом, жорстоко калічать, імітують розстріли. Хто такий “Палич” та як він попався українським спецслужбам — з’ясував кореспондент “Сьогодні” Олексій Продайвода.

Що відомо про бойовика

СБУ звітує — у Києві затримали бойовика, який вбивав та катував людей у таємній донецькій в’язниці “Ізоляція”.

Ім’я ката спецслужба не називає. Але журналіст Станіслав Асєєв, якого майже два роки тримали в “Ізоляції”, пише: схопили Дениса Куліковського, більш відомого як “Палич”.

Ізоляція — справжній концтабір

До війни приміщення колишнього заводу ізоляційних виробів було артпростором, де збиралися митці. Його бойовики перетворили на справжній концтабір, де роками катують, ґвалтують та вбивають невільників. Узимку в Мережі оприлюднили світлини цієї секретної тюрми. Зокрема, кімнати для тортур струмом за допомогою “тапика”.

“Це невеличка коробка, власне телефон, від якого тягнуться два дроти, які чіпляють до різних місць тіла людини”, — розповів журналіст Станіслав Асєєв.

Як багато людей побувало в “Ізоляції” та скільки там бранців нині — сказати важко. До цього страшного місця не має доступу ніхто. Навіть Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Комендант “Ізоляції”

Правозахисникам, що опікуються звільненням бранців, розповідають про пережиті жахіття та роль самого “Палича” — коменданта того пекла.

Запевнюють, що це дуже страшна людина з ознаками психічного розладу.

“Отримував задоволення від того, що людей катують, що людей принижують, застосовують якісь середньовічні методи катування”, — розповіла юристка Юлія Полєхіна.

“Палич” зганяв свою злість на людях, які були в його владі.

“В’язні розказували не тільки про катування, а й про такі принизливі знущання, коли їх змушували ставати на коліна і гавкати, як собака, або забивали ногами під нари”, — зазначає правозахисниця Олександра Матвійчук.

Скількох бранців особисто замучив Куліковський — не відомо. Процес над ним має бути показовим, впевнені певні фахівці, — щоб увесь світ почув моторошні свідчення.

“Є люди, яких я особисто знаю, яких він різав у прямому сенсі, катував. І мені здається, Україні буде корисно у всіх відношеннях провести відкритий процес, засудити його, а потім вже, якщо Росія візьме на себе відповідальність за цю людину, можна ставити питання про його обмін, можливий знову ж”, — зазначив представник окремих районів Донецької та Луганської областей української делегації в ТКГ Сергій Гармаш.

СБУ не розкриває всі карти

За інформацією ЗМІ, “Палич” кілька років тому чомусь утік з непідконтрольної території. Але що забув у Києві, як переховувався та чому його так довго не могли знайти, спецслужба поки що мовчить.

Запобіжний захід нелюду

Журналіст та колишній бранець бойовиків Станіслав Асєєв повідомив, що суд над катом, ексначальником в’язниці “Ізоляція” Денисом Куліковським може відбутися 10 листопада в Маріуполі.

Джерело: Затримання головного ката “Ізоляції”: що він робив у Києві та як знущався з людей у тюрмі — подробиці

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top