skip to Main Content

Збиткове «Центренерго» переплачує «ресторатору» за дизельне паливо

Державна компанія «Центренерго» крім продажу електроенергії за заниженими цінами компаніям Ігоря Коломойського, а також закупівлі за завищеної вартості вугілля через наближені до нього ж фірми-«прокладки», ще й закуповує дизельне паливо за суттєво завищеними цінами.

Такий висновок можна зробити з даних, опублікованих в системі Prozorro.

Зокрема, як свідчать дані з Prozorro, в кінці серпня новий менеджмент «Центренерго», відносно якої суд нещодавно відновив процедуру банкрутства, провів дві процедури публічних закупівель дизпалива для Трипільської і Зміївської ТЕС.

Обидві процедури були завершені 28 серпня, на обидві станції було закуплено по 124 т «солярки». Тендер на поставку дизеля на Вуглегірську ТЕС ще не завершено.

Вартість 1 тонни дизеля в першому випадку склала 27600 грн., у другому – 28100 грн. При цьому, за даними аналітичного порталу enkorr, у день розкриття пропозицій – як і протягом майже всього серпня – оптова ціна на дизель в середньому по Україні трималася в межах 24600 грн. за тонну.

Варто відзначити, що в цьому ж часовому проміжку «Укрзалізниця» і «Укрпошта» закуповували дизпаливо в діапазоні 24300 – 25600 грн. за тонну, причому дрібнооптовими партіями. Таким чином, можна стверджувати, що «Центренерго» переплатило за «солярку» не менше 3-3,5 тис. грн. за кожну тонну або близько 15% від вартості. Всього тільки на цих двох закупівлях компанія переплатила не менше 800 тис. грн. 

В обох випадках переможцем тендерів виступило маловідоме київське ТОВ «Престиж Ресурс» (код ЄДРПОУ 38920915) підприємця Анатолія Котлова. Раніше ця компанія вже поставляла паливо на «Центренерго» (у січні 2019, а до цього – аж у квітні 2016 року). В основному ж активність підприємства зосереджена в Донецькій області, де воно є регулярним постачальником на «Артемсіль», «Краматорськтеплоенерго». Крім того, великим клієнтом фірми є також ПАТ «Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту» (структура «Укрзалізниці»).

Раніше видання «Наші гроші» писало про компанії Котлова в контексті іншого його бізнесу – ресторану «Де Марко». Згідно з даними профільних сайтів, заклад вже давно закрито, хоча Котлів продовжує залишатися власником відповідного юрособи. За даними видання, Котлів тоді допомагав розігрувати тендери підприємствам з орбіти екс-генпрокурора Віктора Пшонки і екс-губернатора Донецької області Анатолія Близнюка.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що «Центренерго» отримало збитки в першому півріччі 2019 року на рівні 1,2 млрд. грн. За даними учасників ринку, щомісячні збитки в липні-серпні склали до 200 млн грн. Причиною збитків експерти називають щонайменше дві схеми виведення грошей з компанії, які вигідні Ігорю Коломойському – продаж електроенергії за заниженою ціною, а також закупівля вугілля на копанках окупованого Донбасу через наближені до нього фірми-прокладки за завищеною ціною. Раніше ЗМІ повідомляли, що в. о. гендиректора «Центренерго» Володимир Потапенко є людиною Коломойського, як і решті ТОП-менеджмент, який раніше працював в структурах Олександра Януковича.

Джерело: https://politeka.net/ua/news/economics/1160873-ubytochnoe-centrjenergo-pereplachivaet-restoratoru-za-dizelnoe-toplivo/

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top