skip to Main Content

Чергові неприємності у Дубневича: як одіозний нардеп та його дружина через суд намагаються поділити майно

Чергові неприємності у Дубневича: як одіозний нардеп та його дружина через суд намагаються поділити майно

Чим зумовлені такі дії?

Фото УНІАН

Фото УНІАН

Вищий антикорупційний суд удруге арештував вилучені під час обшуку в помешканні Ярослава Дубневича 119 тисяч доларів та 102 тисячі євро. А щоби уникнути конфіскації майна, нардеп із групи “За майбутнє”, як припускають експерти, вигадав хитру схему.

— До січня 2021 року вилучені в Дубневича кошти були під арештом, — розповідає Вадим Валько, юрист Центру протидії корупції. — 11 січня суд його скасував. Своє рішення він мотивував тим, що заарештована валюта належить не нардепу, а його зятю. Минулого ж тижня, за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, Вищий антикорупційний суд знову заарештував ці кошти.

— А коли справа Ярослава Дубневича може потрапити до суду й у чому його обвинувачують?

— Йому інкримінують ч. 5 ст. 191 КК України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Нардепа підозрюють у заволодінні понад 93-ма мільйонами гривень “Укрзалізниці”. Досудове розслідування справи було завершено у квітні минулого року й захисту надано час на ознайомлення з матеріалами справи.

Прокуратура та слідчі НАБУ через суд намагалися обмежити терміни ознайомлення зі справою, однак слідчий суддя ВАКСу їм відмовив, заявивши, що матеріали справи доволі об’ємні. Справа нараховує 129 томів, а також ще негласні слідчорозшукові дії. Тож щойно підозрюваний та його захист завершать ознайомлення, справа буде передана на розгляд у Вищий антикорупційний суд. Сподіваюся, усе завершиться обвинувальним вироком.

— Днями суд розглядатиме справу за позовом дружини нардепа про поділ майна подружжя. Чим на вашу думку він зумовлений?

— Думаю, у такий спосіб Ярослав Дубневич намагається уникнути конфіскації майна. Позов подано з метою поділу майна, яке набуте у шлюбі як спільна сумісна власність, щоб вивести його з-під можливого арешту чи конфіскації. Адже та стаття, яку йому інкримінують, передбачає конфіскацію майна, котре є у власності  підозрюваного. Але, схоже, Дубневич не враховує, що існує таке поняття, як спецконфіскація, коли у власність держави передається те майно, яке не належить засудженому, а його близьким особам, і яке було предметом злочину чи придбане за кошти, отримані від злочину.

Джерело: Чергові неприємності у Дубневича: як одіозний нардеп та його дружина через суд намагаються поділити майно

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top