skip to Main Content

РЕКОРДНИЙ ХАБАР ДЛЯ САП І НАБУ: ПІДОЗРЮВАНОМУ ІЛЬЯШЕНКУ ОБРАЛИ ЗАПОБІЖНИЙ ЗАХІД

Сторона захисту просила не застосовувати до Ільяшенка жоден із запобіжних заходів, які передбачають перебування під вартою.

Тримання під вартою або 80 млн грн застави. Суд частково задовольнив клопотання прокурора САП щодо Миколи Ільяшенка, підозрюваного у справі про хабар керівництву антикорупційних органів. Це відсторонений від посади перший заступник начальника Головного управління Державної податкової служби Києва.

Раніше під час засідання Вищого антикорупційного суду сторона захисту просила не застосовувати до Ільяшенка жоден із запобіжних заходів, які передбачають перебування під вартою. Сам Ільяшенко твердив, що не планує переховуватися. Прокурор просив для нього 100 млн грн застави як альтернативу арешту.

“Захист у цьому випадку не згоден з думкою суду. Захист намагався показати суду, що не існує в тих матеріали, які дала сторона звинувачення жодного документа, який дійсно міг підтверджувати вчинення якихось протиправних дій будь-ким. Ці документи не підтверджують нічого. З приводу мого клієнта, я можу вам підтвердити те, що він сказав в суді. У суді це питання не обговорювалося. Коли він мені дасть дозвіл коментувати його ставлення до ситуації я вам обов’язково скажу”, – повідомила адвокат Ільяшенка Вероніка Зарубицька.

“За версією слідства він був зв‘язковою ланкою між тим, хто надавав неправомірну вигоду і іншою особою, яка мала передати ці кошти безпосередньо Холодницькому. Проводив зустрічі і забезпечив також приміщення для зустрічей. Судом було встановлено, що ми довели наявність з двох, які ми заявляли процесуальних ризиків, а саме: ризику втечі підозрюваного або приховання чи знищення, чи спотворення речових доказів і документів. Крім того суд прокоментував доводи захисту, що в справі є провокації”, – зауважив прокурор САП Ігор Семак.

Як повідомлялося, напередодні ж суд обрав запобіжний захід для одного із затриманих у п’ятницю – Андрія Кичі: перебування під вартою на два місяці з можливістю внесення застави розміром 40 мільйонів гривень. Засідання відбувалося в режимі онлайн і транслювалося на Ютуб-каналі Вищого антикорупційного суду.

Відомо, що трьох фігурантів справи затримали у п’ятницю під час передачі грошей. Правоохоронці працювали під прикриттям, провели спецоперацію. За даними слідства, шість мільйонів доларів пропонували за закриття провадження щодо власника компанії “Бурісма” – Миколи Злочевського. Йдеться про справу щодо заволодіння коштами стабілізаційного кредиту “Нацбанку” для “Реалбанку” і їх подальшої легалізації.

Джерело: https://www.5.ua/suspilstvo/rekordnyi-khabar-dlia-sap-i-nabu-pidozriuvanomu-iliashenku-obraly-zapobizhnyi-zakhid-217223.html

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top