skip to Main Content

Верховний суд залишив будинок фірмі з орбіти екс-міністра Табачника

Верховний суд відмовив у поверненні у власність держави будинку на 486 кв.м. у Києві на бульварі Тараса Шевченка, 27-А.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову суду від 26 червня.

У серпні 2015 року заступник Генерального прокурора України звернувся з позовом про визнання недійсними договорів оренди та купівлі продажу, скасування наказів і повернення приміщень у власність держави.

У 2016 році Госпсуд Києва у позові відмовив. У лютому 2018 це рішення підтвердив Київський апеляційний господарський суд.

Як відомо, раніше приміщення належало державі і перебувало на балансі ДП «Інфоресурс». У 2011 його передали в оренду ТОВ «Ріотрейд». У 2013 компанія його викупила за 6,3 млн грн.

У скарзі до Верховного суду прокурор пояснював, що спірні приміщення є майном об’єкта освіти і науки, що фінансується з бюджету, тому на нього поширюється правовий режим заборони його оренди для цілей, не пов’язаних з освітньою та науковою діяльністю, та заборони його приватизації.

Прокурор доводив, що з «Ріотрейд» не можна було укладати договір оренди на пільгових умовах (без конкурсу), оскільки видавнича діяльність не є його основним видом підприємницької діяльності та компанія не перебувала у переліку вітчизняних видавництв та підприємств книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та розповсюдження не менше 50% книжкової продукції державною мовою.

Крім того, судами обох інстанцій не звернуто уваги на те, що Вищий госпсуд 14.12.2016 в аналогічній справі встановив, що Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» є об’єктом освіти і науки, що фінансується з бюджету, тому майно цієї установи не підлягає приватизації для інших цілей.

Представники «Ріотрейд» повідомили, що, за даними держустанови, спірні приміщення ніколи не фінансувались з держбюджету. Також компанія стверджувала, що була єдиною, хто хотів орендувати, тому конкурс не проводився. Крім того, переконувала, що колишній балансоутримувач будинку ДП «Інфоресурс» ніколи не було установою освіти і науки.

Верховний суд скаргу ГПУ не задовольнив. Суд зазначив, що статус суб’єкта видавничої справи не набувається виключно з моменту внесення суб’єкта господарювання до Держреєстру. А ГПУ не надано доказів використання приміщення не за цільовим призначенням.

Так, «Ріотрейд» у 2011 році провело додрукарську підготовку підручників українською мовою «Хімія, 11 клас», а в податковій декларації відобразило прибуток від видавничої діяльності у розмірі 14 тис. грн.

У 2013 році ще до початку приватизації, будинок було передано від ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» на баланс ДП «Інфоресурс». А доказів віднесення спірного майна до об’єктів освіти чи науки після передачі його на баланс ДП «Інфоресурс» прокурор не надав. Зокрема, ДП «Інфоресурс» на момент приватизації не було включено до державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, а тому ВС визнав правильним висновок судів, що спірне приміщення не було об’єктом науки. Відтак суд погодився, що передача будинку в оренду і його подальша приватизація відбулися з дотриманням вимог чинного на 2011-2013 рр. законодавства.

Як відомо, екс-міністру освіти Дмитру Табачнику інкримінують незаконне заволодіння цим будинком.

А саме, що у змові з іншими службовцями Міносвіти та власниками і керівниками ТОВ «Ріотрейд», ТОВ «САН11», ТОВ «Видавничий дім Прадес», ТОВ «БК «Артбуд»» та ТОВ «Укр Буд Менеджмент» у 2011-2013 рр. вони заволоділи державним майном, що перебувало на балансі держпідприємств Міносвіти загальною вартістю понад 35 млн грн. Це приміщення в будівлі ДП «Інфоресурс» у Києві на бульварі Тараса Шевченка, 27-а та в будівлі ДП «Об’єднання по торгівлі та постачанню» у Києві по вул. Сагайдачного, 37.

Сьогодні Табачник перебуває у розшуку і розслідування його справи зупинено.

Фірма «Ріотрейд» зареєстрована на белізький офшор «Сарторі Імпекс С.А.».

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top